Get Adobe Flash player

20, prosinac 2012.

MRKOPALJ NATJECANJA BIATLONACA

Dino Butković uspješan na Alpskom kupu

MRKOPALJ » Nakon što se okušao u Svjetskom kupu, mladi mrkopaljski biatlonac Dino Butković uspješno je nastupio u utrkama Alpskog kupa osvojivši 22. mjesto od 75 natjecatelja u utrci na 15 km te 18. mjesto od ukupno 82 natjecatelja u utrci sprinta. Ostvareni rezultati tim su značajniji ako se ima u vidu da je prije godinu i pol mladi hrvatski biatlonac prebolio mononukleozu. Velike zasluge za njegov dobar nastup imaju Georgi Fortunov, bivši glavni trener biatlonske reprezentacije Hrvatske, i njegov sadašnji trener Dragan Naglić koji bez ikakve novčane naknade trenira i savjetuje Dinu kojemu će ove sezone glavni cilj biti što bolji nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu u biatlonu, što će završnog tjedna siječnja 2013. godine biti održano u Obertilliachu.
    Uz Butkovića na ovim su utrkama nastupili i ostali hrvatski reprezentativci, ali uz nešto ipak slabije rezultate pa je tako u sprint utrci juniora Jurica Veverec zauzeo 74., a Domagoj Petrović 81. mjesto. Solidan rezultat ostvario je u kategoriji mlađih juniora Krešimir Crnković, koji je u individual utrci zauzeo 25., a u sprintu 30. mjesto, dok je Filip Petrović u sprintu bio 46., a u individual utrci 53. U još mlađem uzrastu nastupili su Marko Šturlan (40. mjesto u individual utrci i 42. u sprintu) te Josip Karlović koji je nastupio u individual utrci osvojivši 45. mjesto. (M.K.)